Rychlý internet, hodně zábavy! užijte si surfování dosytosti

Pro zjištění ceny zadejte adresu místa, kterou chcete připojit

Táááááhne se váš internet? Vyzkoušejte rychlý od PODY.

Rychlost

PODA internet vám rozhodně načítací kolečko nezacyklí! Přečtěte si více

Spolehlivost

Náš dlouhodobý a hrdý cíl je dostát závazkům a očekáváním zákazníků. Přečtěte si více

Poměr cena/výkon

Náš internet dodáváme s vyváženým poměrem ceny, kvality a užitku. Přečtěte si více

Péče a podpora

Vždy vám podáme pomocnou ruku a navedeme vás. Jsme vám k službám. Přečtěte si více


Rychlost

Josef M, klient PODA od roku 2008:

“Líbí se mi, že investiční strategie PODY je převážně směrována do vývoje nových telekomunikačních technologií. My zákazníci požadujeme vysokorychlostní internet a kvalitní přenos IPTV a PODA nám přináší nejmodernější technologie na optických sítích“.

Již od roku 2015 jsme operátorem s největším počtem optických přípojek a tuto pozici si dále upevňujeme. Celá datová síť je vybudována s důrazem na spolehlivost poskytovaných služeb. Ke konci roku 2017 činil součet prodaných rychlostí všem zákazníkům 5, 24 Tbps (terabity = triliony bitů za sekundu) ve směru k zákazníkům a 1, 65 Tbps ve směru od zákazníků.

Spolehlivost

Magdaléna, klientka PODY od roku 2016

„Když někde řeknu, že hraju LoLko, všichni se na mě koukají jako na debila. Holka, co hraje PvP hru? Možná přišel čas si uvědomit, že LoL není jen klučičí hra. A proč hraju LoL já? Hodně upřímně? Baví mě to. I když to asi všechny překvapí. Ale bez pořádného připojení je to na draka…“

Jsme preferovaným poskytovatelem internetu pro hráče, třeba právě LoL. Připojení technologií GPON nabízí vysokou spolehlivost a nízkou hodnotu a stabilitu odezvy, kterou právě oni ocení.

Martin Š., ředitel společnosti PODA:

„Vloni jsme pro vás koupili kmitočty pro provoz LTE v pásmu 3,7 GHz. Na síť LTE, kterou jsme začali masivně budovat, chceme postupně připojit tisíce rodinných domů. A poskytovat vám budeme velmi kvalitní připojení k internetu i IPTV. Jsme rádi, že konečně máme i pro rodinné domy plnohodnotné a spolehlivé připojení, jako pro byty na optické síti!“

Snažíme se stále nabízet profesionální telekomunikační služby, ale nepřetržitě uvažujeme, jak se dají možnosti poskytovaných technologií a služeb ještě lépe využít pro lepší chod vašich domácností a firem.

Kvalita za rozumnou cenu

Radim S., provozní ředitel PODA:

„Díky nejmodernější technologii, kterou jsme přizpůsobili potřebám našich klientů, se můžeme pochlubit pozicí druhého největšího operátora IPTV v ČR. Samotný internet ale nestačí. Naše balíčky televize a internetu jsou tak výhodné, že je využívá více než 67 % našich klientů.“

Pavel H, klient PODA od roku 2002:

„Zažili jsme s PODOU zlé i dobré časy. Ekonomická krize, změny cen energií, nárůst DPH… Věřte nebo nevěřte, ale s cenami se za posledních 15 let nic nepohnulo. Nevím, jak to v PODĚ dělají, ale ceny nezvyšují.“

Péče a podpora

Kateřina K., ředitelka pro péči o zákazníky:

Rádi se s vámi setkáváme, rádi vás vidíme. Radíme vám, nasloucháme, pomáháme řešit vaše problémy. V roce 2015 jsme na našich Klientských centrech přivítali více než 96 000 zákazníků. Za rok 2017 vás bylo bezmála 124 000 a v nastoupeném trendu pokračujeme.“K čemu je rychlý internet?

S naším internetem už nikdy neuvidíte nekonečné načítací kolečko!

PODA připojení k internetu neomezí ani ztráty v přenosu dat, ani dlouhá odezva. To ocení nejen hráči, ale každý, kdo potřebuje stahovat filmy, sledovat on-line videa a třeba ještě pracovat.


Proč zrovna internet od Pody?

Internet poskytujeme už nějaký ten pátek a víme, že jak laik, tak i profík potřebují profesionální přístup a někoho, kdo mu na druhé straně rozumí.

PROČ SI VYBRAT ŘEŠENÍ OD PODY?


Často kladené otázky k internetu

Dostupnost a připojení internetu od PODY +
 • Jaké výhody získám využíváním služby PODA Internet? +

  ⁃ kvalitní a spolehlivé internetové připojení za dobrou cenu
  ⁃ garantovanou rychlost a bez časových nebo datových omezení
  ⁃ volitelné varianty nastavení stahování a odesílání dat na optického síti
  ⁃ televizní vysílání do mobilních zařízení (počítač, tablet nebo mobil) PODA net.TV

 • Jakým způsobem se dostane kabel do bytu? +

  Naši technici jej protáhnou průrazem ve zdi. V bytě je ukončen předávacím rozhraním, konkrétně krabičkou s ethernetovým rozhraním RJ45, nebo optickou zásuvkou.

 • Potřebuju pro využití PODA Internet speciální software? +

  Nepotřebujete. Stačí Váš PC s operační systémem (např. Windows), internetový prohlížeč (např. Chrome nebo Internet Explorer) a e-mailový klient (např. Thunderbird).

 • Lze k internetu připojit více počítačů najednou? +

  Ano, existuje několik řešení, záleží však na způsobu připojení a typu zařízení, pomocí kterého chcete počítače připojit. Pro nalezení ideálního řešení nás prosím kontaktujte.

 • Mohu připojit vlastní (bezdrátový) router k PODA Internetu? +

  Jistě, doporučujeme Vám však správně nastavit zabezpečení Vašeho routeru. Stejně tak doporučujeme router s podrobným českým manuálem, aby pro Vás bylo nastavení co nejjednodušší.

Rychlost připojení +
 • Jak si mohu změřit rychlost připojení? +

  Měření rychlosti je možné provést na některém z odkazů na internetu. Můžete použít třeba tento - http://beta.speedtest.net. Pro přesné měření je nutné ukončit veškeré aplikace, které využívají připojení k internetu (ICQ, Skype, P2P, Download manažery a jiná stahování). Nepřesné měření může způsobit i škodlivý software v PC, napadený prohlížeč nebo viry.

IP adresa +
 • Co je IP adresa? +

  Zkratka IP znamená Internet Protocol, což je protokol, pomocí kterého spolu komunikují všechna zařízení v internetu, dnes nejčastěji označován IPv4.IP adresa je číselné označení, které jednoznačně identifikuje síťové rozhraní v počítačové síti. Síťovým rozhraním může být síťová karta (Ethernet, Wi-Fi), ale může být i virtuální zařízení.

 • Jak zjistím svou IP adresu? +

  Svou adresu zjistíte bud přímo v počítači, nebo na některém z odkazů na internetu. Můžete použít třeba tento - www.mojeip.cz

 • Co je IPv6 a podporuje síť PODA tento protokol? +

  IPv6 (internetový protokol verze 6) je v označení nastupujícího protokolu pro komunikaci v současném Internetu (resp. v počítačových sítích, které Internet vytvářejí). IPv6 nahrazuje dosluhující protokol IPv4. Přináší zejména masivní rozšíření adresního prostoru a zdokonalení schopnosti přenášet vysokorychlostně data. Pro používání IPv6 není ze strany uživatele nutná žádná speciální příprava, stejně jako pro IPv4 je však nutné příslušné nastavení síťových prvků (routerů) a aby IPv6 podporoval poskytovatel internetového připojení. Síť PODA podporuje protokol IPv6.

 • Co je statická (pevná) IP adresa +

  Adresa, která je rezervovaná pro konkrétní počítač, zůstává po celou dobu služby stejná a nemění se. Tato adresa počítači zůstává i po vypnutí nebo restartu modemu či systému.

 • Co je dynamická IP adresa +

  Tato IP adresa je pouze dočasná a při každém novém připojení se může změnit.

 • Co je veřejná IP adresa? +

  Tato IP adresa je v celé síti Internet viditelná a zjistitelná. Je možné se na PC s veřejnou IP adresou odkudkoliv na světě přihlásit a pracovat, jako by u něj uživatel seděl doma. Vše, co má veřejnou IP adresu, může být využito odkudkoliv z internetu (tiskárny, IP kamery atd.). Díky viditelnosti a dohledatelnosti veřejné IP adresy ztrácí člověk na internetu anonymitu a je snáze napadnutelný malware (souhrnný název pro počítačové viry, trojské koně atd.)

 • Co je privátní (neveřejná) IP adresa +

  Privátní IP adresa je na webu prakticky neviditelná, je schována za pomyslnou bránu poskytovatele. S touto IP adresou můžete komunikovat s internetem, brouzdat po www stránkách, stahovat poštu atd., ale počítače z internetu nemohou navázat spojení.

 • Jakou IP adresu přiděluje PODA? +

  Jednu statickou privátní IPv4 adresu a zároveň s privátní IPv4 přidělujeme i statickou veřejnou IPv6 adresu. Veřejnou IPv4 adresu přidělíme jen na žádost klienta. Veřejnou IPv4 adresu si můžete zakoupit za své Věrnostní body v PODA Věrnostním programu.

Datová omezení +
 • Co je to tzv. Fair Use Policy (FUP)? +

  FUP neboli Fair Use Policy, je označení pro datový limit stažených dat. Jedná se o objem dat, které máte k dispozici v jednom účtovacím cyklu. Společnost PODA poskytuje službu Internet bez časových nebo datových omezení.